מה היתרונות של אחסון בענן לעסקים?

אין הרבה אלמנטים במחשוב שהם כל כך בסיסיים כמו האחסון. כך שלא משנה איזה עסק אתם, במוקדם או במאוחר תצטרכו לחשוב ולתכנן כיצד לתת לכך פתרון. אם תעשו זאת ותבדקו את החדשות העדכניות והטכנולוגיות המתקדמות ביותר שמוצעות במענה לכך, תשמעו בוודאי על אחסון בענן. מדוע גישה זו פופולארית כל כך? מהן ההשלכות המעשיות של שימוש בה? האם זה משתלם? שאלות רבות עשויות לעלות וכדאי שיעלו לפני שמיישמים זאת. לפניכם כמה תשובות בסיסיות.

גם פשוט וגם מורכב

אחסון הוא מסוג הדברים שניתן לתאר גם כפשוטים וגם – באופן פרדוקסלי, כמורכבים למדי. ברמה הטכנית, בסיסית, אמצעי האחסון הם ברובם מסוג SSD – Solid State Disk. זהו הדור המודרני יותר של מדיות אחסון, אשר מחליף את "הדיסקים הקשיחים" של העבר, אשר כללו בתוכם פלטות אחסון מסתובבות. SSD מתבטא בדיסקים פנימיים במחשבים, שהם דקים במיוחד, שקטים לגמרי וקלי משקל. הוא מתבטא גם באחסון חיצוני שמתחבר דרך USB, בפורמט הידוע של "דיסק און קי". זהו עקרונית אותו סוג אחסון, שרואים גם בלא מעט מכשירים אלקטרוניים מסוגים שונים. כך שכיום, זו היא כבר טכנולוגיה בשלה למדי. מאחר שמוצרים כאלה מיוצרים בהיקפי ענק, עלויות הייצור הצטמצמו לאורך השנים מאוד וזו היא כעת דרך זולה מאוד לאחסן מידע. באמצעות שכירת פלטפורמת אחסון בענן, ניתן לקבל גישה מיידית, לכל היקף אחסון אשר דרוש לכם. גם אחסון זה מבוסס SSD אגב. עד כאן, הדברים פשוטים יחסית ואפילו פשוטים יותר מבעבר. במקביל, מהיבט המידע שמאוחסן בעסק ממוצע, ישנה מורכבות רבה ולא מעט אתגרים בעקבותיה. כמה דוגמאות להמחשה: כמויות המידע שמצטברות בארגונים הן לעתים אדירות. מידע שלא בטוחים אם לשמור או לא, פעמים רבות שומרים ליתר בטחון. היקפי המידע הגדולים, מחזקים את אתגרי הניהול, המיון והחיפוש במידע זה. עוד דוגמה למורכבות: לצד האחסון, ישנו גם אתגר הגיבוי. אז במה יסייע לכם אחסון בענן דווקא?  

יתרונות האחסון בענן

אחסון בענן יוכל לספק לכם בין השאר, את היתרונות החשובים הבאים: 

 • מחיר קבוע ונוח – בעלות על אחסון פנימי בעסק, מתבטאת בהוצאות כספיות לא קבועות ולא צפויות מראש. אחסון בענן לעומת זאת, מתבטא כספית בתשלום שכירות חודשי וקבוע.
 • סקלאביליות – היכולת לשנות את נפחי המידע שבהם משתמשים, בקלות ולכל נפח דרוש. 
 • אמינות – טכנולוגיית ה-SSD שהזכרנו קודם, מתבטאת באמינות טכנית רבה. הם מתקלקלים פחות, ביחס לדיסקים הישנים, שהיו אלקטרו מכניים. גם כאשר אחסון SSD מתקלקל בשירות אחסון, לא תרגישו דבר! זאת, מאחר ששירותי ענן בנויים באופן כזה, שכאשר אלמנט אחד לא זמין אחרים תופסים את מקומו. כל זאת, באופן שקוף למשתמשי השירות.  
 • גישה מכל מקום – אחסון זה לא תלוי בתשתיות המחשוב שבתוך העסק שלכם. הוא יהיה נגיש לכם, מכל מקום שבו תהיו ובכל זמן.
 • שרידות – אחסון בענן משפר את השרידות שלכם כעסק ואת ההמשכיות העסקית במקרי כשל.
 • הולך טוב עם גיבוי – שירות אחסון כמו של חברת GNS, מספק גם גיבוי אוטומטי. בכך, פותרים שני אתגרים בבת אחת.

עוד על השירות של GNS

אצל חברת GNS באופן ספציפי, תוכלו למצוא שירות אחסון בענן, שהוא

 • במחיר נוח – מ-$9 לחודש.
 • בזמינות גבוהה ומובטחת – של 99.9%.
 • תשלום לפי שימוש – משלמים רק בהתאם להיקף זמן השימוש בפועל בשירות.
 • מותאם S3 – תואם Amazon Simple Storage Service או Amazon S3.
 • ללא התחייבות.

לסיכום

אחסון בענן הוא כלי עזר למחשוב, שחשוב מאוד לעסקים מודרניים להכיר. ניתן לראות בו כלי נוסף בארגז הכלים הרחב שלכם, אשר שימוש חכם בו יתבטא בוודאות בהשגת תועלות רבות.

מאמרים אחרונים

אפנדציטיס: הכול על דלקת התוספתן

מרגישים כאבים בצד הימני התחתון של הבטן? דלקת התוספתן היא מצב רפואי שבו התוספתן, שלוחה קטנה בצורת אצבע מהמעי הגס, הופך למודלק. האבחון של דלקת

נגישות