עושים טוב בעולם: המומחים של אטלס מעניקים ייעוץ לעמותות

אם גם אתם מנהלים עמותה או ארגון ללא מטרות רווח, אתם וודאי יודעים עד כמה נושא גיוס הכספים יכול להיות לא פשוט ובאופן כללי עד כמה זה מורכב לנהל ארגונים מהסוג הזה. כדי לגייס משאבים כמו שצריך ולנהל פעילות של עמותות בצורה תקינה וחלקה, חשוב לקבל את כל הידע והכלים האפשריים שיסייעו במשימה וזהו בדיוק התפקיד של צוות המומחים של אטלס. בואו ננסה להבין מה זה בכלל ייעוץ לעמותות, איך השירות הזה יכול לעזור במשימה ומהם הכלים הנוספים שאטלס יודעת להציע לעמותות ומלכ״רים שעושים את הבחירה החכמה לעבוד איתה.

ייעוץ לעמותות

עמותה היא לא עוד ארגון כלכלי או עסק שהמטרה שלו היא לייצר רווח. עמותה היא גוף שפועל למען מטרה חברתית ולמען תמיכה בציבור הרחב וככזה אין לו מקורות רווח קבועים. לצורך כך עמותות צריכות לגייס כספים מאנשים פרטיים, קרנות, משרדים ממשלתיים, יזמים ומקורות רבים אחרים, וזה ממש לא פשוט כמו שזה נשמע. ייעוץ לעמותות של חברת אטלס מתמקד בדיוק בדבר הזה ומסייע לארגונים ללא מטרות רווח בתהליך של הקמת מערך גיוס כספי לעמותה, בפנייה לתורמים פוטנציאליים, בהכנה והגשה של בקשות למימון ועוד. השירות הזה מסייע לעמותות לממש את מלוא הפוטנציאל שלהן, ליצור אפיק רווח קבוע ולעבוד כמו מכונה משומנת בהיבט של גיוס משאבים לעמותה וניהול הפעילות השוטפת בהתאם לכך.

היתרונות של ייעוץ מקצועי עם מומחי אטלס

  • תמיכה מנטלית: גיוס כספים היא משימה מאתגרת ומלחיצה ומלווה לעתים במתח ושחיקה. ייעוץ מקצועי מאפשר מרחב בטוח להביע את החששות ולהציע דרכי פעולה ועוזר להתמודד עם דרישות התפקיד. היועצים מספקים הדרכה לגבי טכניקות ניהול מתח, אסטרטגיות לחוסן רגשי והסתגלות לאתגר המתמיד.
  • הצבת יעדים ומוטיבציה: גיוס כספים לא תמיד בא בקלות וכישלונות הם לגמרי חלק מהעניין, מה שלגמרי עשוי להשפיע במידה מסוימת על המוטיבציה. עם ייעוץ מקצועי ניתן להגדיר יעדים ריאליים, ליצור תכניות פעולה ולפתח אסטרטגיות כדי לשמור על מוטיבציה. היועצים של אטלס מציעים תמיכה מוראלית ופרספקטיבה כדי לעזור לאנשים לשמור על מיקוד ולהשיג את יעדי גיוס התרומות שלהם.
  • שיפור מיומנויות: גיוס כספים מוצלח מסתמך על תקשורת יעילה, בניית מערכות יחסים ומיומנויות משא ומתן. ייעוץ מקצועי יכול לסייע בפיתוח ושיפור מיומנויות בינאישיות מהסוג הזה. הייועצים מסבירים על הקשבה פעילה, אסרטיביות, פתרון קונפליקטים ואמפתיה, כלים המאפשרים לאחראי גיוס לבנות קשרים משמעותיים עם תורמים, עמיתים ובעלי עניין.
  • התגברות על אתגרים והתנגדויות: קמפיינים לגיוס כספים נתקלים לא פעם באתגרים שונים, כמו דחיית תורמים, חוסר עניין מצד הציבור ולעתים גם קושי לעמוד ביעדים פיננסיים. ייעוץ מקצועי מצייד עובדי עמותות באסטרטגיות להתגבר על אתגרים בדרכים שונות. תהליך הייעוץ הוא פינג פונג של תובנות, טכניקות חדשות ונקודות מבט אלטרנטיביות שיכולות לעזור לעוסקים בדבר להתגבר על כשלונות, לחקור גישות חדשות ולשמור על חשיבה חיובית.
  • פיתוח אישי ומקצועי: הייעוץ מספק הזדמנות לרפלקציה עצמית וצמיחה אישית של העובדים. מגייסי תרומות יכולים לחקור את החוזקות, הערכים והמניעים שלהם, ולקבל בהירות על ה״אני מאמין״ המקצועי שלהם. יועצים יכולים לסייע לאנשים בזיהוי תחומים לצמיחה, פיתוח מיומנויות וקידום קריירה במגזר השלישי. באמצעות בייעוץ של מומחי אטלס, אחראי גיוס יכולים גם לשפר את המודעות העצמית שלהם, לבנות ביטחון ובקיצור – לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם.

לסיכום

לצד הייעוץ אטלס מציעה לעמותות גם גישה למערכות ניהול ומאגרי מידע של תורמים מהמתקדמות בעולם. השירות המקיף הזה מסייע בהצלחה מזה עשרות שנים לעמותות ומלכ״רים בישראל להגשים את המטרות שלהם, ואם גם אתם עוסקים בתחום אז לגמרי שווה להתעניין!

מאמרים אחרונים

נגישות