ליסינג פרטי, תפעולי או מימוני: מה ההבדלים ביניהם?

בשנים האחרונות עבר שוק הרכב בישראל מהפכה של ממש. אם בעבר אנשים היו צריכים לחסוך הרבה כסף כדי לקנות רכב, או לחלופין נאלצו לקחת הלוואה מהבנק בתנאים לא ממש נוחים, הרי שהיום התמונה השתנתה בתכלית עם עסקאות הליסינג שנכנסו לחיינו. ועדיין, על אף הנוחות הרבה שעסקאות מהסוג הזה מאפשרות, נראה שהרבה מאד אנשים עדיין לא ממש מבינים מה זה אומר ובעיקר לא מבחינים בין הסוגים העיקריים – ליסינג פרטי, תפעולי או מימוני. אם גם אתם מעוניינים לרכוש רכב בזמן הקרוב, זה הזמן לעשות קצת סדר בדברים ולהבין בדיוק מה ההבדל בין כל אחד מהדברים הללו.

ליסינג פרטי

עסקת ליסינג פרטי עובדת בצורה פשוטה למדי. במקום לקנות רכב חדש, לקחת הלוואה ולהתחייב על סכומי כסף גבוהים מראש, אפשר לקבל רכב חדש ולשלם עליו באמצעות מקדמות ותכנית תשלומים בסכום קבוע צמוד מדד שאותו פורסים לתקופת זמן מוגדרת מראש. בתום תקופת הזמן הזו הלקוח יכול לבחור האם להחזיר את הרכב ולקחת רכב חדשה עם עסקה חדשה, או פשוט להחזיר את הרכב ללא שום התחייבות. העסקה הזאת היא עסקה נוחה, כדאית ומשתלמת. ליסינג פרטי זו דרך נפלאה לקנות רכב אם אין לנו את הסכום המלא והיא לא מחייבת אותנו להחזיק ולהעביר סכום כסף נזיל גדול שלרובינו אין אותו תמיד. היתרון הגדול של עסקאות ליסינג פרטי הוא שהלקוח למעשה לא מושפע מירידת הערך של הרכב וגם לא צריך להתמודד עם הרכישה והמכירה שלו. ליסינג פרטי מאפשר גמישות רכב ובחירה מתוך מגוון של דגמי רכב מעולים, כולל אפשרות להחלפה בסוף התקופה. היתרון הנוסף הוא שניתן להתאים את סכום המקדמה וסכום התשלום החודשי בהתאם לנוחות של כל לקוח.

ליסינג תפעולי

ליסינג תפעולי זו למעשה עסקת ליסינג בין מעסיק שחוכר את הרכב לעובדים שלו לבין חברת הליסינג, כאשר יש כאן דגש משמעותי על שירותים, הטבות ותנאים מיוחדים לעסק המגיעים עם הרכב. סל השירותים שמציעות החברות השונות משתנה וכולל דברים כמו שירותי תחזוקה מוזלים, רכב חלופי לפי צרכים ספציפיים, כיסוי ביטוחי מלא וכן הלאה. אם אתם בוחרים באופציה הזו אז חשוב לשים לב בפרט לנושא של הגבלת קילומטרז׳ ואחריות ותשלום על נזקים בתום תקופת החכירה. השירותים הניתנים במסגרת עסקאות ליסינג פרטי יכולים לחסוך למעסיקים הרבה מאד כאב ראש. יחד עם זאת צריך לזכור תמיד לבחון את הפרטים המלאים של כל עסקה לעומק ולא להיכנס לעולם לעסקאות בעיניים עצומות.

ליסינג מימוני

ליסינג מימוני היא עסקה שדומה במידה רבה לליסינג פרטי ולכן גם היתרונות די משיקים (למעשה ישנן חברות המתייחסות לשני המסלולים הללו באופן זהה). עם זאת ישנן חברות המציעות תנאי תשלום מעט שונים ומותאמים אישית אף יותר בעסקאות של ליסינג מימוני.

הדגש בליסינג מימוני הוא על עסקת מימון נוחה במיוחד וזוהי הרבה פעמים אופציה נהדרת עבור מי שמתקשים לממן את תשלום העסקה. בכל מקרה חשוב מאד להבין את הפרטים הנקודתיים של כל עסקה, וזה לא משנה אם מציעים לכם ליסינג פרטי, ליסינג מימוני או ליסינג תפעולי.

בשורה התחתונה,

שירותי הליסינג שינו את עולם הרכב בישראל ובעולם מקצה לקצה. כיום ניתן ליהנות מכל היתרונות של רכבים חדשים ומעולים, גם אם אין לנו ביד את סכום הכסף המלא כדי לקנות אותם. אם אתם רוצים לדעת עוד, אל תהססו לפנות אל המומחים של סאן קאר שישמחו לעזור.

מאמרים אחרונים

נגישות