יש לכם דרכון פורטוגלי? כך תוציאו גם לילדים!

אם יש לכם דרכון פורטוגלי, מה לגבי הילדים? ובכן, מסתבר שאפשר ואפילו קל יותר להוציא גם עבורם דרכון כזה, כאשר לכם כבר יש אחד. במאמר שלפניכם, נסקור כמה היבטים מרכזיים בנושא זה ונסביר כיצד עושים זאת.

דרכון פורטוגלי לכל המשפחה

ישראלים מתעניינים באפשרות של הוצאת דרכונים זרים מסיבות רבות. אחד היותר פופולאריים שבין הדרכונים האלה, הוא הדרכון הפורטוגלי. זאת, בין השאר מאחר שישנו "חוק מגורשי ספרד", אשר מקל על קבלת אזרחות מסוג זה. למרות זאת, מקרה של אזרחות פורטוגלית לילדים לא בדיוק כלול במסגרת חוק מיוחד זה. לכן, קבלת אזרחות פורטוגלית לילדים דורשת פעולה בגישה אחרת. נקודה זו כמובן משמעותית מאוד, מאחר שאנשים מעוניינים פעמים רבות להגיע למדינות זרות יחד עם הילדים. דרכון פורטוגלי נועד לעתים להגירה או שלפחות מתוכננת שהייה ממושכת באותה מדינה. כך שהיבט האזרחות והדרכון הפורטוגליים גם לילדים ולבן או בת זוג, הוא היבט חשוב.

 

 

הוצאת אזרחות ודרכון פורטוגלי לילדים

אלה כמה נקודות מפתח, שיבהירו את הדברים באופן מעשי:

  • מתי לא ניתן, לפי חוק מגורשי ספרד – בכדי לקבל דרכון פורטוגלי, אחת הדרישות היסודיות בחוק מגורשי ספרד היא גיל 18 ומעלה. כלומר, לא ניתן לפנות במסלול בקשת האזרחות הרגיל הזה עבור ילדים.
  • ניתן, לפי חוק האזרחות – האפשרות השנייה היא חוק האזרחות הפורטוגלי. לפי חוק זה, אם אחד ההורים הוא אזרח פורטוגלי רשום, ניתן לרשום גם את הילדים באזרחות כזו. חשוב לציין, שאם הילד נולד לאחר קבלת אזרחות פורטוגלית, הפיכתו לאזרח פורטוגלי בעצמו קלה במיוחד. כמו כן, אם שני ההורים כבר רשומים כאזרחי פורטוגל, נקודה זו תקל אפילו יותר על קבלת האזרחות לילדים. שימו לב אגב, שיהיה צורך ברישום היותכם נשואים גם בפורטוגל.
  • מתי כן ניתן, לפי חוק מגורשי ספרד – כמובן, אם מדובר בילד מעל גיל 18, זה כבר לא בדיוק ילד. זהו מבוגר, שיש לו כפי הנראה את כל הדרוש לקבלת דרכון פורטוגלי, לפי חוק מגורשי ספרד והוא יכול לפעול עצמאית לקבלת דרכון פורטוגלי.

מדוע זה כדאי?

אזרחות ודרכון פורטוגליים נחשבים מבוקשים מסיבות רבות. עבור ילדים, ישנה התועלת המיידית של קלות התנועה איתם בין פורטוגל לישראל וברחבי האיחוד האירופאי בכלל. מאחר שמדובר בדרכון של מדינה באיחוד האירופאי, ילד עם דרכון כזה גם יוכל בעתיד ללמוד ברחבי האיחוד, תוך תנועה וגם עבודה בקלות. לדרכון פורטוגלי יש עוד יתרונות רבים, שיבואו לידי ביטוי בחיי הילד, כשיגדל ויתפקד כאזרח עצמאי בפורטוגל ובכלל.

להיות מעודכנים בשינויים

המידע שהבאנו כאן, תואם לגל השינויים החשוב שהתחולל בדרישות קבלת הדרכון בשנת 2022. לאור התרחשויות אלה, כדאי לזכור שנושא קבלת הדרכון הוא נושא דינאמי וגם מורכב למדי. גם כללית בפני עצמו וגם לגבי היבטי משנה כמו אזרחות לבן זוג, לבת זוג או לילדים. לכן, חשוב להתמצא בפרטים אלה במצבם העדכני ביותר, כאשר אתם שוקלים ברצינות להוציא דרכון פורטוגלי או לבצע מהלך נוסף, כגון הוצאת דרכון כזה גם לילדים. מומחים שעוסקים בכך, הם מקור טוב לקבל המידע העדכני ביותר בהקשר זה. הם ידעו לומר לכם מה התקנות העדכניות ביותר שפרסמה פורטוגל וגם מה מתרחש בפועל בשטח. כמו כן, הם יסייעו לכם בקידום הנושא בפועל עם כל הבירוקרטיה ומה שדרוש – צילומי תעודות לידה, דרכונים וכדומה. כידוע, הגשת מסמכים וטפסים באופן מדויק, היא נקודה טכנית מאוד אך גם חשובה מאוד בתהליכים כאלה.

לסיכום

למרות המורכבות, ניתן במקרים רבים להוציא דרכון פורטוגלי גם לילדים.

מאמרים אחרונים

איך מארגנים כנס האקתון בהייטק?

דמיינו שאתם נכנסים לזירה דינמית, חלל שוקק אנרגיה של יצירתיות, שבו חובבי טכנולוגיה מרקעים שונים נפגשים למען מטרה משותפת. זה לא סתם מפגש – זה

נגישות