כללית או מכבי: איך בוחרים קופת חולים?

כשבוחרים קופת חולים יש כמה דברים שחשוב לבדוק. האם אתם רוצים קופת חולים עם סניף שקרוב לביתכם? או אולי אחת שיש לה את הכיסוי הרחב ביותר? ואולי שירותים שונים שניתן לעשות דרך האפליקציה שלה? ההחלטה באיזו קופת חולים להיות חברים היא החלטה שיכולה להיות חשובה ברגעים מסוימים בחיים, ולכן חשוב לבחור בחוכמה. הינה כמה היבטים שכדאי שתבדקו לפני הבחירה בקופת החולים שתלווה אתכם:

קופות החולים בארץ

  • כללית – לקופת חולים כללית יש כ-1,500 מרפאות בכל הארץ ו-13 בתי חולים, כמו סורוקה, בילינסון ושניידר. בנוסף לאלה, כללית מפעילה 500 בתי מרקחת ברחבי הארץ, ואף מרכזים שונים לבריאות האישה.
  • מכבי – קופת חולים מכבי מפעילה סוגים שונים של שירותי בריאות, כמו מכבידנט, מכבי ממבט ראשון ומכבי טבעי. הם מפעילים את בתי החולים אסותא ברחבי הארץ, ואף בתי מרקחת בשם מכבי פארם.
  • מאוחדת – קופת חולים זו היא איחוד של שתי קופות אחרות, וכך היא קיבלה את השם "מאוחדת". קופת החולים מפעילה מרפאות, בתי מרקחת, מרפאות שיניים, רפואה משלימה ופיזיותרפיה.
  • לאומית – קופת חולים לאומית היא קופת חולים שמפעילה שירותי בריאות שונים, בתי מרקחת ללקוחות הקופה בלבד. יתר על כן, הם מציעים ביטוחים משלימים שונים, כמו לאומית כסף ולאומית זהב.

זמינות וקירבה

כשאתם בוחרים את קופת החולים שבה אתם רוצים להיות מבוטחים, חשוב לבדוק את הזמינות של רופאי המשפחה בקופה ואת זמינות המומחים. קופות מסוימות מאפשרות לקבוע תור לרופאי המשפחה השונים, ולהתייעץ איתם בקשר למצבכם הרפואי. כך גם בנוגע למומחים, לעיתים קרובות ההמתנה לרופאים מומחים, כמו אורתופדים, נוירולוגים או רופאי נשים, עלולה להיות ארוכה, ואתם רוצים להיות בטוחים שתהיה לכם האפשרות לראות את המומחה בזמן הקרוב ביותר האפשרי. בנוסף לאלה, כדאי לבדוק שהקופה מפעילה מרפאות במקומות שקרובים אליכם או שנוח לכם להגיע אליהם. אם אתם מתכננים להגיע לקופת החולים ברכב, שווה לברר אם יש חניה קרובה לקופת החולים.

אפליקציות ושירותים

כל קופת חולים נותנת שירותים שונים דרך האפליקציה שלה או בדרכים אחרות, כמו טלפון או שירותי משרד במרפאה. שקלו את קלות השימוש באפליקציה ואת קלות הגישה לשירותים השונים של הקופה. לעיתים קרובות קופות החולים מאפשרות הזמנת תורים, בדיקת טפסים, ואפילו שליחת טפסים דרך האפליקציה או בשירות טלפוני. בנוסף לאלה, ישנן מרפאות שבהן יציעו לכם שירותים רחבים יותר ממרפאות אחרות, ולכן חשוב לבדוק מהו הכיסוי שהם נותנים, למה הם מתחייבים ומהם שירותי הקופה שאתם רוצים לבחור.

לסיכום

כשבוחרים את קופת החולים שבה אתם תהיו מבוטחים, חשוב לשקול מגוון גורמים כדי להבטיח שהבריאות שלכם בידיים טובות. בדקו את הפרמטרים השונים, ובחרו לפי סדר העדיפויות שלכם את הקופה הטובה ביותר עבורכם. בריאות טובה!

מאמרים אחרונים

נגישות