עמותת משאלות הציבה לעצמה מטרה אחת – להגשים חלומות לילדים חולים

חלומות והגשמת חלומות, הם בין הדברים שנותנים טעם לחיים. אם כך לגבי אנשים במצב בריאותי תקין, בוודאי עבור מי שהיום יום שלהם נמצא תחת השפעתו הלא סימפטית, של מצב מאתגר כגון מחלה. כאשר מדובר בילדים – האתגר גדול אפילו יותר. מבין המתנדבים והארגונים שמסייעים לילדים חולים באשר הם, עמותת משאלות היא עמותה בולטת ומיוחדת למדי. מדוע?

עמותת משאלות – להגשים שאלות, לעודד ולחזק

ישנה עמותה מיוחדת, אשר מגשימה חלומות לילדים חולים – זו היא "עמותת משאלות”. המשאלה עשויה להיות ממגוון רחב של סוגים. דוגמאות מעניינות לכך הן לתאם פגישה עם מי שהילד או הילדה מעריצים או רוצים לפגוש, כגון זמר מפורסם. או אולי לאפשר לילד להיות כבאי במכבי אש ליום אחד או לבצע פעילות אחרת ברוח זו. לעתים, המשאלה היא להגשים משאלה עבור מישהו אחר שנזקק לכך! למשל סיוע למשפחה במצוקה מסוג כזה או אחר או סיוע לילד נזקק עם שיעורי הבית. בהגדרה יותר כללית, עמותת משאלות מגשימה משאלות עבור ילדים, בני נוער ולעתים גם מבוגרים, אשר חולים במחלות כרוניות. כך גם לגבי אנשים שמוגדרים כבעלי צרכים מיוחדים. העיקר – להגשים משאלות לב, ככל שמתאפשר ובכך לעודד, לשמח ולספק מוטיבציה להמשיך את ההתמודדות הלא פשוטה. מנקודת מבט מסוימת, ניתן לחשוב על פעולת העמותה באופן הבא: היא מחברת בין מי שמעוניינים להגשים משאלה, לבין מי שמסוגלים לאפשר לכך לצאת לפועל. יוזמת, מחברת בין אנשים ומשאבים שנדרשים, מתאמת והחשוב ביותר – מקדמת ומוציאה את הדברים לפועל.

כיצד עמותת משאלות עושה זאת?

מאז 2015, עמותת משאלות מיישמת את חזונה המיוחד ומקלה על ילדים חולים, במצבים שונים ובכל רחבי הארץ. היא עושה זאת קודם כל כאמור באמצעות פעילויות של "הגשמת משאלות". אך הסיוע שלה מתבטא גם ב

  • סיוע לימודי – לילדים שמתקשים בכך, בין אם אלה ילדים חולים או ילדים במשפחות נזקקות.
  • פעילויות שוברות שגרה – פעילויות יזומות מיוחדות, אשר מקדמות שמחה, תקווה ומצב רוח טוב. לדוגמה: נופשון לילדים מיוחדים, ממועדון רב נכותי. בהם ילדים בעלי תסמונת דאון, פיגור התפתחותי וגם ילדים בעלי נכויות גופניות שונות. פעילויות כאלה, מותאמות כמובן למצבם המיוחד.
  • קידום ספורטיבי לילדים ונוערעמותת משאלות מסייעת גם באמצעות פעילויות ספורט שונות.
  • תרבות ואומנות – פעילויות בנושאים כגון נגינה וטיפוח כישרונות צעירים.

כיצד תוכלו לסייע גם אתם, לפעילות עמותת משאלות?

ניתן לסייע לפעילותה החשובה והברוכה של עמותה זו, בהתנדבות ובתרומות. מבחינת תרומות, ניתן לתרום בכל דרך שנוחה לכם, אם זה באתר העמותה, באמצעות הטלפון, בהעברה בנקאית, באמצעות הדואר או באמצעות בנק הדואר. התרומה מתבצעת כמקובל עם תשלום בכרטיס אשראי. היא יכולה להיות תרומה חד פעמית, כולל חלוקה של הסכום לתשלומים. אפשרות שרבים בוחרים, היא מתן תרומה באופן קבוע, באמצעות הוראת קבע. גם אם לא מתאים מבחינתכם כרגע להתנדב או לתרום, תוכלו לסייע באופן נוסף, פשוט במיוחד: עצם הידיעה שישנה עמותה כזו והיכרות עם מטרתה המיוחדת – הגשמת חלומות לילדים חולים, עשויה להיות מועילה. במוקדם או במאוחר, המידע החשוב הזה עשוי להגיע מכם הלאה, אל מישהו שזקוק לו ויסתייע תודות לכך בשירותי העמותה.

לסיכום

לא חסר מטרות חשובות לתרום ולסייע להן. אם אתם מחפשים מטרה כזו, פעילותה של עמותת משאלות היא בוודאי דבר שתרצו לקחת בחשבון. עוד על העמותה, חדשות ועדכונים לגביה, תוכלו לראות באתר שהיא מפעילה.

מאמרים אחרונים

נגישות