כיצד מתבצעת הדפסה על פלסטיק?

פלסטיק הוא כמובן חומר חשוב ביותר בעולם הייצור. ניתן לייצר באמצעותו מגוון רחב של מוצרים וחלקי מוצרים. באופן טבעי, המחשבה הראשונה לגביו היא על לקיחת חומר הגלם הפלסטי ויצירת צורה כזו או אחרת באמצעותו. זה אכן הדבר הבסיסי שעושים בייצור. אך לאחר מכן, יש לא מעט אפשרויות של גימור והמשך העיבוד. אחת האפשרויות החשובות ביותר מבחינה זו, היא לצבוע את חלק הפלסטיק שמיוצר. כיצד עושים זאת? ומי מציע שירות כזה?

להדפיס על כל מוצר

הדפסה היא לא רק דבר שעושים על ניירת. ניתן להדפיס כיום על כל דבר ועובדה זו, משולבת בתהליכי ייצור של מוצרים שונים. כך גם בענף ייצור הפלסטיק. יש שיטות שונות, שבאמצעותן ניתן להוסיף למוצר כל אלמנט גרפי שרוצים. אם זה לוגו הלקוח או טקסטים שונים. באמצעות התהליך הזה, ניתן לספק למוצרי הפלסטיק המיוצרים כל גימור שבו מעוניינים. יש כמה טכניקות שונות לבצע זאת בפועל, כאשר הטכניקה המתאימה מותאמת לאופי המוצר שבו מדובר.

דפוס דיגיטלי

הדפסה דיגיטלית, היא שיטת ההדפסה המודרנית הנפוצה ביותר. במילה דיגיטלית, הכוונה לכך שתכנון ההדפסה מבוצע כולו במחשב. כמו כן, ההדפסה מבוצעת בעקבות תקשורת ישירה של המחשב עם מכונות הדפוס. לחילופין, אפשר להפיק מהמחשב קובץ ובו פרטי ההדפסה ולהעביר זאת לכל יעד הדפסה אחר.

 

 

דפוס רשת

דפוס רשת או דפוס משי, היא שיטת הדפסה עתיקה למדי, שעדיין פופולארית כיום. כמובן, עם השנים היא עברה שכלולים שונים ומודרניזציה, אך העקרונות הבסיסיים נותרו זהים.  סוג הדפסה זה בולט לאורך השנים, מאחר שהוא מספק שילוב יתרונות מרשים ומשמעותי מאוד. גם ביחס לשיטות דפוס שפותחו רק בעת החדשה. דפוס רשת מצטיין בשני יתרונות מרכזיים:

  • איכות גבוהה – זהו אחד מאופני ההדפסה שמספקים את התוצרים הטובים ביותר. חלק מהיבט האיכות, היא התכונה המעניינת של מעין אפקט תלת ממד בהדפסה. הדבר נובע מעובי שכבת הצבע שבה משתמשים.
  • עמידות – זה הוא סוג הדפסה שמחזיק מעמד היטב, לאורך שנים רבות.

תהליך ההדפסה בשיטה זו, מורכב מ

  • יצירת מסגרת – יצירת מסגרת שהיא רשת חוטים בשתי וערב. מכאן גם הכינוי "דפוס רשת”. ומאחר שהרשת הייתה במקור רשת משי, כך נולד המונח "דפוס משי".
  • יצירת גלופה – באמצעות יציקת שעווה על הרשת בצורה רצויה.
  • ההדפסה עצמה – באמצעות דחיסת צבע דרך הרשת. הצבע עובר אל מטרת ההדפסה, דרך החלקים שבהם אין שעווה.

הדפסת טמפון

מה שמכונה בשם tampon printing או הדפסת טמפון בעברית, היא טכניקה מיוחדת של הדפסה על משטחים שאינם ישרים. הדבר כמובן חשוב ושימושי מאוד, מאחר שלעתים קרובות, מוצרי הפלסטיק אכן אינם ישרים. ברמה הטכנית, הדפסת טמפון משתמשת לשם ביצועה במעין כרית הטבעה, אשר דומה עקרונית לשימוש בחותמת.

ישר פלסטיק – ייצור וגם הדפסה

י.ש.ר תעשיות פלסטיק היא דוגמה ליצרנית מקומית בולטת, אשר מתמחה בפלסטיק. במסגרת התמחותה הזו, החברה מסוגלת גם להדפיס בהתאם לדרישותיכם, על כל מוצר פלסטיק שתייצרו אצלה. ישר פלסטיק נוסדה בשנת 1978 והיא מתמחה בפיתוח, ייצור והתאמת פתרונות טכנולוגיים חדשניים וכוללים לתעשיית הפלסטיק. החברה מיישמת שירותים אלה עבור מגוון ענפי תעשייה ושירותים, גם בארץ וגם בעולם. זאת, כולל ציוד רפואי, אביזרי חקלאות ובמיוחד השקיה למיניהם, ציוד בטחוני מסוגים שונים, מוצרי אלקטרוניקה והייטק מבוססי פלסטיק, מוצרים בתחום האסתטיקה ומוצרי צריכה. לתשומת ליבכם – החברה מציעה את שירותיה לעסקים גדולים בלבד.

לסיכום

כפי שראיתם, ניתן לבצע הדפסה על פלסטיק בכמה שיטות. אוסף השיטות, מכסה את כל הדרוש בפועל. כך שאין סיבה שלא תמצאו את הפתרון המתאים עבורכם, הן עבור ייצור בפלסטיק והן עבור הדפסה על מוצרים אלה. היכן? אצל חברת ישר פלסטיק.

מאמרים אחרונים

נגישות