בשעה טובה ובידיים מלאות: איך יודעים שהגיע הזמן להגיע למיון יולדות?

האם אתן אימהות לעתיד שמחכות בקוצר רוח לבואו של התינוק היקר? ההתרגשות והציפייה ללידה יכולות למלא את הלב בשמחה ובחרדה. ככל שהיום הגדול מתקרב, אתן עשויות לשאול את עצמכן "איך אדע מתי הגיע הזמן?" אל דאגה. במאמר זה, אנו נדריך אתכן בשלבי הלידה השונים ונעזור לכן לזהות את הסימנים לכך שתינוקכן מוכן להגיע לעולם. מאותם צירי לידה מוקדמים המחקים כאבי מחזור ועד לרגע ירידת המים, אנו נצייד אתכן בכל הידע הדרוש לכן כדי להיות מוכנות לרגע המדהים הזה.

תחילת הלידה

השלב הראשוני של הלידה הוא התרחבות צוואר הרחם כהכנה לקראת מעבר התינוק. במהלך שלב זה, אתן עלולות לחוות התכווצויות קלות שמרגישות כמו כאבי מחזור, כאבי גב תחתון או דחף מתמשך לתת שתן. טיפים נוספים לזיהוי תחילת הלידה כוללים:

 • תזמנו את הצירים: השתמשו בסטופר כדי למדוד את הזמן בין הצירים. אם הם הופכים קבועים וחזקים יותר ויותר, זה יכול להצביע על תחילת הלידה.
 • הקפידו על שתייה מרובה: התייבשות עלולה להוביל להתכווצויות שווא של צירי לידה. הקפידו לשתות הרבה מים כדי להישאר עם הרבה נוזלים במהלך שלב זה.
 • תרגלו טכניקות הרפיה: תחילת הלידה יכולה להימשך שעות או אפילו ימים, אז מצאו דרכים להירגע ולשמר את האנרגיה שלכן.

לידה פעילה

לידה פעילה מסמנת את התקדמות הצירים שלכן ומסמלת שהלידה מתקדמת. בשלב זה, צוואר הרחם שלכן ימשיך להתרחב, ועוצמת הצירים תגדל. זה מסמן שהגיע הזמן להתארגן ולהגיע למיון. טיפים נוספים לזיהוי לידה פעילה כוללים:

 • עקבו אחר הנשימות שלכן: ככל שהצירים הופכים אינטנסיביים יותר, התמקדו בטכניקות נשימה עמוקה כדי לנהל את הכאב.
 • השתמשו בכדור קפיצה או הליכה בחדר: תנועות עדינות יכולות לעזור להקל על אי הנוחות במהלך לידה פעילה ולהקל על ירידת התינוק.

 

ירידת מים

ירידת המים, הידועה גם בשם קרע שק מי השפיר, היא אינדיקציה ברורה לכך שהלידה בעיצומה. שק מלא נוזלים זה מקיף את התינוק ומגן עליו לאורך כל ההיריון. כאשר הוא נקרע יוצא ממנו נוזל חם לאורך כמה שעות לסירוגין. טיפים נוספים שיש להביא בחשבון לאחר ירידת המים כוללים:

 • שימו לב לצבע ולריח: מי השפיר צריכים להיות צלולים וחסרי ריח. אם הם בעלי צבע ירוק או חום, יש לפנות מיד לטיפול רפואי.

מהלך הלידה

מהלך הלידה הוא החלק המאתגר ביותר בלידה, אך גם סימן לכך שהלידה של התינוק קרובה. במהלך שלב זה, צוואר הרחם שלכן מורחב במלואו, ואתן עלולות לחוות התכווצויות אינטנסיביות, רעד, או בחילות. טיפים נוספים לעבור את השלב הזה כוללים:

 • חפשו תמיכה: הישענו על בן זוגכן, על הדולה או על המיילדת לתמיכה רגשית ופיזית.
 • התמקדו במטרה הסופית: הזכירו לעצמכן שעם כל ציר, אתם צעד אחד קרוב יותר למפגש עם תינוקכן.

הדחף לדחוף

הדחף לדחוף מסמל שתינוקכן ירד עוד יותר לתוך תעלת הלידה, ואתן מוכנות להתחיל את השלב הסופי של הלידה. דחף אינסטינקטיבי זה מתואר לעתים קרובות כתחושה שאתן צריכות לבצע פעולת מעיים. טיפים נוספים לשלב זה כוללים:

 • הקשיבו לגופכן: סמכו על האינסטינקטים של גופכן ודחפו כאשר אתן מרגישות את הדחף.
 • פעלו בהתאם להנחיות המיילדת: המיילדת שלכן תדריך אתכן מתי לדחוף ומתי לעצור.

לידת התינוק

כאשר ראשו של התינוק שלכן מתחיל לצאת מתעלת הלידה אתן עלולות לחוש כאבים חזקים במיוחד, אך למרבה הפלא, זהו החלק המהיר ביותר בכל הלידה. ברגע שראשו של התינוק גלוי, שאר גופו ילך בעקבותיו במהירות. טיפים נוספים ללידת תינוקכן כוללים:

 • לחיצות קצרות ומבוקרות: כאשר ראשו של התינוק מתכופף, התמקדו בלחיצות קצרות ומבוקרות כדי למנוע קריעה.
 • מנוחה בין הצירים: קחו הפסקות קצרות בין הצירים כדי לאפשר לגוף שלכן להסתגל.
 • הישארו רגועות: הרגעים האחרונים של הלידה יכולים להיות קשים, אך זכרו שאתן בידיים טובות.
 • תיהנו מהרגשת התינוק על עורכן: בסיום התהליך הקשה הזה, הניחו את התינוק על החזה מיד לאחר הלידה בשביל ליצור קשר ראשוני חזק.

לסיכום

המסע לאימהות הוא רצוף ציפיות, אתגרים ושמחה. הבנת הסימנים של הלידה היא חיונית לכל אישה בהריון ותעזור לה לעבור את החוויה טרנספורמטיבית זו בביטחון. מהצירים המוקדמים של תחילת הלידה ועד לרגע הקסום של הלידה עצמה, כל שלב מביא איתו את סט הרגשות הייחודי לו. על ידי ביצוע הטיפים וההדרכה שניתנו במאמר, אתן יכולות להיות רגועות ומוכנות לקבלת תינוקכן לעולם. זכרו, אתן לא לבד; הרופאים, בן הזוג, הדולה, והמיילדת הם צוות התמיכה שלכן והם נמצאים שם כדי להדריך ולתמוך בכן בכל שלב בדרך.

 

 

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

כיצד מתבצעת הדפסה על פלסטיק?

פלסטיק הוא כמובן חומר חשוב ביותר בעולם הייצור. ניתן לייצר באמצעותו מגוון רחב של מוצרים וחלקי מוצרים. באופן טבעי, המחשבה הראשונה לגביו היא על לקיחת

נגישות