האם ישראלים יכולים להשקיע בנדל"ן בדובאי?

ברוכים הבאים לדובאי, עיר השייכת לאיחוד האמירויות הערביות ומציעה שילוב ייחודי של עושר תרבותי עתיק עם אווירה עסקית מודרנית. ודאי שמעתם עליה כמקום מומלץ לחופשה – ואולי אפילו יצא לכם לבקר בה פעם או פעמיים – אבל האם חשבתם על דובאי גם ברמה העסקית? אם אי פעם חלמתם להשקיע בנדל"ן במיקום מפתיע ומעניין במיוחד, יכול להיות שבדיוק מצאתם את היעד שלכם. דובאי מכילה הזדמנויות רבות לשאפתנות, חדשנות והתפתחות, והגיע הזמן לברר האם היא חזית ההשקעות הגדולה הבאה של הישראלים. הצטרפו אלינו וגלו מה בדיוק מציעה העיר המתפתחת למשקיעים הישראליים הנלהבים.

השוק של דובאי

דובאי נתפסת כשער למזרח התיכון, המושך אליו יזמים, עסקים ומשקיעים מכל רחבי העולם, והיא מכילה הרבה הזדמנויות להשקעות בנכסים. מיקומה הגיאוגרפי האסטרטגי, התשתית המודרנית והסביבה העסקית שלה ביססו את המוניטין שלה כמרכז עסקים בינלאומי. ממשלת דובאי מחויבת לגיוון הכלכלה ולהפחתת ההסתמכות על הכנסות מנפט, וכך הובילה את העיר לגל של השקעות במגזרים כמו טכנולוגיה, תיירות, נדל"ן ואנרגיה בת קיימא. הנוף הכלכלי המתפתח הזה טומן בחובו שפע של הזדמנויות ששווה לגלות וללמוד עליהן יותר.

הזדמנויות השקעה בדובאי

אי אפשר לדבר על השקעות נדל"ן בדובאי מבלי להתעמק בשפע ההזדמנויות שהיא מציעה. גם אם אתם צעירים ורווקים, נמצאים בתהליכי הבאת ילד מתקדמים או אפילו נמצאים בגיל פרישה, לעולם לא מאוחר להתחיל להשקיע ולפתוח מקור הכנסה נוסף. הינה מבט מקרוב על כמה אפשרויות השקעה שקיימות בדובאי:

  • נדל"ן: שוק הנדל"ן בדובאי הוא שוק שגדל, מתפתח וצובר יותר ויותר פופולריות, וקיים ביקוש עקבי גם למגורים וגם לנכסים מסחריים. דובאי היא עיר תיירותית שמושכת אליה קהל עולמי, מה שמגביר את הביקוש לנדל"ן אפילו יותר.
  • טכנולוגיה וחדשנות: דובאי מבססת את עצמה במהירות כמרכז טכנולוגי ומקדמת יוזמות שמטרתן לשנות את העיר ולפתח אותה באמצעים טכנולוגיים חדשניים. חברות טכנולוגיה וסטארט-אפים ישראלים יכולים למצוא כאן שותפים משותפים ואפיקי השקעה.
  • תיירות ואירוח: דובאי היא יעד תיירותי מוביל עם אטרקציות שמושכות אליה מיליונים מדי שנה. יש בה ביקוש מתמשך לחוויות חדשניות, מלונות בוטיק ופתרונות נסיעות ייחודיים.
  • אנרגיה בת קיימא: החזון של איחוד האמירויות שם דגש על קיימות, ודובאי מובילה חזון זה עם פרויקטים סולאריים שונים, כך שניתן להשקיע בתשתיות ובטכנולוגיה של אנרגיה מתחדשת.
  • שירותי בריאות: עם אוכלוסייה הולכת וגדלה וזרימת תיירים גוברת, יש ביקוש גדל לשירותי בריאות מתקדמים וטכנולוגיות רפואיות בדובאי.

 

טיפים למשקיעים בדובאי

מאז שישראל חתמה על הסכם אברהם מול איחוד האמירויות הוסרו חסמים רבים ביניהן, מה שהפך את שיתוף הפעולה העסקי וההשקעות לפשוטים יותר. שתי המדינות חולקות מטרות משותפות, כמו דגש חזק על חדשנות וקדמה, ושיתוף פעולה זה מספק בסיס להשקעות מוצלחות. הינה כמה טיפים שכדאי לקחת בחשבון לפני שאתם מתחילים להשקיע באחד מהתחומים שדובאי מציעה:

  • שותפויות מקומיות: נסו לבנות קשרים ושותפויות עם עסקים או יועצים מקומיים, שיעזרו לכם להבין ניואנסים תרבותיים ורגולטוריים הרבה יותר בקלות.
  • בדיקת נאותות: כמו בכל השקעה חשוב לבצע בדיקה מעמיקה של הנוף המשפטי, הכלכלי והפוליטי.
  • השתתפו בתערוכות ופורומים: דובאי מארחת אירועים בינלאומיים רבים, תערוכות מקצועיות ופורומים מדי שנה. אלה יכולים לספק תובנות לגבי מגמות השוק ולהציע הזדמנויות ליצירת קשרים.

לסיכום

דובאי היא אחד היעדים המומלצים להשקעה בחו"ל, זאת בגלל העובדה שהיא מסמלת צמיחה וחדשנות אינסופיים. הסדרת היחסים הדיפלומטיים בין ישראל לאיחוד האמירויות פתחה הזדמנות כלכלית די גדולה למשקיעים ישראלים, ושווה להכיר אותה ואף לשקול להיכנס לתוך השוק המתפתח. לצד כל הטיפים שפורטו במדריך זה דאגו להישאר מעודכנים בעדכונים של חוקים ותקנות בעיר, כך שתוכלו להתאים את עצמכם אליהם ובמקביל אולי גם למצוא הזדמנויות חדשות. אז קדימה, למה אתם מחכים?

מאמרים אחרונים

נגישות