עמותת לב ונפש – על פועלה המרגש למען ילדים מתמודדי נפש

במהלך החיים, אתם כנראה נתקלים באינספור ארגונים ועמותות שעובדים ללא לאות כדי להפוך את החברה למקום טוב יותר. לכל אחד מהם יש את המשימה הייחודית שלו ואת הטעם הייחודי שלו. אחד מהארגונים האלה היא עמותת לב ונפש. עמותה זו הוקמה לפני כמה שנים והטביעה חותם בכך שהיא מציעה תמיכה קריטית לקבוצה פגיעה בחברה הישראלית – ילדים מתמודדי נפש. באמצעות יצירת סביבה של קבלה, מתן תמיכה נפשית, הפצת שמחה באמצעות חלוקת מזון לחגים ותמיכה בשוויון הזדמנויות בירידי תעסוקה, לב ונפש מקלים את האתגרים של הילדים האלה ומסייעים להם להתמודד. בואו להכיר את עמותת לב ונפש! שנתחיל?

מהי עמותת לב ונפש?

שם העמותה, לב ונפש, מגלם כראוי את מהות פועלה. עמותת לב ונפש שנוסדה בשנת 2016 לוקחת על עצמה משימות המוקדשות לילדים המתמודדים עם מחלות נפש. העובדים והמתנדבים בעמותה מלבד מתן תמיכה נפשית, שותפים גם לשמחת החגים בעזרת חלוקת מזון. בנוסף לכך, הם מייצגים את האינטרסים של הילדים המתמודדים בירידי תעסוקה. לב ונפש מקיימת קשרים הדוקים עם אנשי מקצוע בתחומים שונים, לרבות בריאות הנפש, התזונה והתעסוקה, וכך מבטיחים לילדים ולצעירים האלה גישה לשירותים מיטביים. אי אפשר להפריז בחשיבות הטיפול במחלות נפש, במיוחד בקרב ילדים. מתן התמיכה והעזרה של לב ונפש יכול לסלול את הדרך לחיים משופרים באופן משמעותי למתמודדים ולמלא תפקיד מרכזי בקידום שינוי בשבילם.

 

 

סנגור וייצוג

מלבד התמיכה הישירה המוצעת, עמותת לב ונפש שמים בראש סדר העדיפויות יצירת סביבה של קבלה והבנה לבעיות בריאות הנפש בחברה. ייצוגם בירידי תעסוקה מבטיח לצעירים מתמודדי הנפש גישה לשוויון הזדמנויות, וכך מונעים מהם להידחק לשוליים או לספוג התעלמות. כמו כן, באמצעות חלוקת מזון בחגים, מטפחת העמותה תחושת קהילתיות אצל הילדים שבהם היא תומכת. מעשה חסד זה יכול להשפיע לטובה על רווחתם הנפשית בעזרת נתינת תחושת שייכות וחוויות משותפות.

תוכניות הסברה

מעבר לשירותיהם הרגילים, לב ונפש מקיימים תוכניות הסברה רבות לתמיכה נוספת במטרה. אלה כוללים סדנאות חינוכיות וסמינרים שמטרתם להעלות את המודעות לבריאות הנפש בתוך בתי ספר וקהילות מקומיות. אחת האמונות של אנשי העמותה היא שהגברת ההבנה והאמפתיה בציבור הרחב יכולה לסייע באופן משמעותי לילדים המתמודדים עם בעיות נפשיות.

תמיכה משפחתית

מתוך הכרה בתפקידם החיוני של שאר בני המשפחה בהתמודדות של הילדים שסובלים ממחלות נפש, מרחיבה לב ונפש את שירותיה גם למשפחותיהם של ילדים אלה. העמותה מספקת משאבים, ייעוץ וקהילה תומכת כדי לסייע למשפחות להתגבר על האתגרים הנלווים לבעיות נפשיות של הילדים.

שקיפות תפעולית

עמותת לב ונפש מתגאה בשקיפות ובאחריות של התפעול שלה. העמותה מעדכנת באופן עקבי את כל בעלי העניין לגבי פעולותיה, תוכניותיה ותוצאותיה. פתיחות זו לא רק עוזרת לשמור על אמון הציבור, אלא גם מעודדת יותר אנשים להיות מעורבים בתמיכה במטרה החשובה שלהם.

פרטים נוספים על עמותת לב ונפש

  • עמותת לב ונפש פועלת בהיקף נרחב להרחבת שירותיה המיטיבים לילדים ובני נוער רבים.
  • העמותה מאוישת על ידי צוות של אנשי מקצוע מחויבים, החל מיועצים ועד תזונאים ויועצי תעסוקה.
  • לב ונפש מייחסים ערך גבוה לשיתוף פעולה ולמעורבות קהילתית, מתוך הכרה בכך שלכל אחד יש תפקיד בתמיכה בבריאות הנפש.

באילו דרכים ניתן לתמוך בעמותת לב ונפש?

  • תרומות כספיות: כעמותה ללא מטרות רווח, לב ונפש מסתמכים במידה רבה על תמיכה כספית של אלה שמעריכים את פועלם. תרומות כספיות הן חשובות להמשך פעילותם ולהרחבת טווח ההגעה שלהם.
  • התנדבות: לב ונפש מעריכים את מסירותם של המתנדבים. התרומות יכולות לנוע בין סיוע בחלוקת מזון, ארגון אירועים ועד הצעת מיומנויות של אנשי מקצוע מומחים.
  • העלאת מודעות: פרסום העמותה ומשימתה מסייע למשוך תמיכה רבה יותר, ובמקביל להפחית את הסטיגמה הקשורה להתמודדות עם מחלות נפש.
  • מעורבות במדיה החברתית: באמצעות מעקב ומעורבות פעילה עם הפרופילים של לב ונפש במדיה החברתית, ניתן לסייע בהרחבת הנראות והתפוצה שלהם.

לסיכום

עמותת לב ונפש היא מגדלור עוצמתי של תקווה בחברה, והיא מחויבת למשימתה האצילית לתמוך בילדים וצעירים המתמודדים עם מחלות נפש. לב ונפש חותרים ללא לאות להבטיח שחייהם הצעירים האלה לא יישארו מאחור, אלא ייכללו בדרך הקולקטיבית לעבר התקדמות חברתית. היוזמות המגוונות שלהם, כמו מתן תמיכה נפשית, תמיכה בשוויון הזדמנויות, חלוקת מזון בחגים ועוד הרבה יותר, מוכיחות את מסירותם למטרות שלהם. בכך שתסייעו ללב ונפש, לא רק תתמכו בעמותה, אלא תעזרו לעצב עתיד טוב ומכיל יותר למתמודדי הנפש הצעירים האלה.

מאמרים אחרונים

נגישות