ניידים מאובטחים: כך תבחרו את הטלפונים הניידים הנכונים לעובדים שלכם

בנוף העסקי הדינמי של היום, רכישת טלפונים ניידים לעובדי החברה הפכה לנוהג סטנדרטי. מכשירים אלה משמשים ככלים חיוניים לתקשורת, המעניקים גישה ליישומים עסקיים קריטיים ולשמירה על קישוריות תוך כדי תנועה. עם זאת, ככל שעסקים מסתמכים יותר ויותר על טכנולוגיה בנייד, האבטחה של מכשירים אלה והמידע הרגיש שהם מחזיקים הפכה לדאגה דחופה. כאשר איומי סייבר מתפתחים בקצב מדאיג, הגנה על נתונים ארגוניים מפני פריצות ודליפות פוטנציאליות מעולם לא הייתה קריטית יותר. החל מהודעות דוא"ל ומסמכים חסויים וכלה במידע על לקוחות ותוכנות קנייניות, טלפונים ניידים מאחסנים שפע של נתונים רגישים, שאם ייחשפו לסכנה עלולות להיות להם השלכות מרחיקות לכת על ארגונים. לכן, תעדוף אמצעי אבטחה בעת אספקת טלפונים ניידים לעובדים הוא חיוני לשמירה על שלמות וסודיות המידע הארגוני בעולם המונע דיגיטלית של ימינו.

חשיבות אבטחת המכשירים הניידים

בעידן שבו איומי סייבר גדלים, אי אפשר להפריז בחשיבות של תעדוף אבטחה בעת אספקת טלפונים ניידים לעובדים. מכשירים אלה משמשים כשערים למידע רגיש של החברה, כולל הודעות דוא"ל, מסמכים, נתוני לקוחות ותוכנות קנייניות. להפרה או לדליפה של מידע כזה יכולות להיות השלכות מרחיקות לכת, החל מהפסד כספי ופגיעה במוניטין ועד קנסות רגולטוריים וחבויות משפטיות. לכן, הגנה על מכשירים אלה מפני איומים פוטנציאליים היא בעלת חשיבות עליונה לשמירה על השלמות והסודיות של נתוני החברה.

בחירת מכשירים מאובטחים

בחירת המכשירים הניידים המתאימים לעובדים שלכם היא צעד ראשון קריטי בהבטחת אבטחה טובה. הינה כמה גורמים מרכזיים שיש להביא בחשבון:

  • אבטחת פלטפורמה: בחרו במכשירים הפועלים במערכות הפעלה מאובטחות, כגון iOS או Android. פלטפורמות אלה מתהדרות בתכונות אבטחה מתקדמות ומקבלות עדכונים שוטפים כדי לתקן פגיעויות ולהגן מפני איומים חדשים. בנוסף, שקלו מכשירים שמציעים שיפורי אבטחה ברמה ארגונית, כגון פלטפורמת Knox של Samsung או Android Enterprise של Google.
  • ניהול מכשירים: השקיעו בפתרון חזק לניהול מכשירים ניידים (MDM) כדי לנהל ולאבטח ביעילות מכשירים ניידים ברחבי הארגון. פתרונות MDM מספקים למנהלים שליטה מרכזית על הגדרות המכשיר, פריסת היישומים ומדיניות האבטחה, ומאפשרים להם לאכוף אמצעי אבטחה מחמירים ולהבטיח ציות למדיניות החברה. לדוגמה, לחברת UNIBO ישראל יש מערכת בשם MDM, שמאפשרת ליצור בטלפון הנייד פרופיל נפרד ומוגן בסיסמה.
  • תכונות אבטחת חומרה: חפשו מכשירים המצוידים בתכונות אבטחה מבוססות חומרה, כגון אימות ביומטרי (לדוגמה, סורקי טביעות אצבע או זיהוי פנים) והצפנה מגובות חומרה. תכונות אלה מספקות שכבת הגנה נוספת מפני גישה בלתי מורשית ופרצות נתונים, מה שמקשה באופן משמעותי על גורמים זדוניים לסכן מידע רגיש.
  • אבטחת יישומים: שימו לב לאבטחה של יישומים מותקנים מראש וניתנים להורדה במכשיר. ודאו שאפליקציות עוברות הערכות אבטחה ועדכונים שוטפים כדי לצמצם סיכונים הקשורים לפגיעויות, לתוכנות זדוניות ולגישה לא מורשית. שקלו ליישם מדיניות של רשימה לבנה או רשימה שחורה של אפליקציות כדי להגביל את הגישה לאפליקציות מהימנות ולמזער את הסיכון לאיומים פוטנציאליים.

 

הטמעת פרופילי עבודה מאובטחים

בנוסף לבחירת מכשירים מאובטחים, הטמעת מערכת היוצרת פרופילי עבודה מוגנים בטלפונים ניידים חיונית לשמירה על מידע רגיש ולמניעת דליפות מידע ומתקפות סייבר. פרופילי עבודה מפרידים אפליקציות ונתונים הקשורים לעבודה מיישומים ומנתונים אישיים ויוצרים סביבה מאובטחת לשימוש עסקי.

  • בידוד נתונים: פרופילי עבודה מבטיחים שאפליקציות ונתונים הקשורים לעבודה מבודדים מאפליקציות ומנתונים אישיים במכשיר, ובכך מפחיתים את הסיכון לגישה לא מורשית או לדליפת נתונים. על ידי הפרדה בין נתונים ארגוניים לנתונים אישיים, עסקים יכולים לשמור על שליטה קפדנית במידע רגיש ולמזער את ההשפעה של הפרות אבטחה פוטנציאליות.
  • מדיניות אכיפה: מנהלי מערכת יכולים לאכוף מדיניות אבטחה בתוך פרופיל העבודה, כגון דרישת סיסמאות חזקות, הפעלת הצפנה והגבלת הרשאות אפליקציה. מדיניות זו מסייעת לשפר את ההגנה על נתונים ואת התאימות לדרישות רגולטוריות, ומבטיחה שנתוני החברה יישארו מאובטחים וסודיים בכל עת.
  • ניהול מרחוק: עם פרופיל עבודה מנהלים יכולים לנהל ולנטר מרחוק פעילויות הקשורות לעבודה במכשיר. החל מהתקנת עדכונים ותיקונים וכלה במחיקת נתוני החברה במקרה של אובדן או גניבה, יכולות הניהול מרחוק מאפשרות לעסקים לשמור על שליטה במכשירים הניידים שלהם ולצמצם סיכוני אבטחה ביעילות.

לסיכום

אספקת טלפונים ניידים לעובדים מציעה יתרונות רבים במונחים של פרודוקטיביות, שיתוף פעולה וגמישות. עם זאת, הבטחת האבטחה של מכשירים אלה והמידע הרגיש שהם מכילים היא בעלת חשיבות עליונה לשמירה על הנכסים והמוניטין של החברה. על ידי בחירת מכשירים מאובטחים, יישום אמצעי הגנה כגון פרופילי עבודה והשקעה בפתרונות אבטחה חזקים, עסקים יכולים להפחית את הסיכון של פריצות נתונים והתקפות סייבר, ובכך לאפשר לעובדיהם לעבוד בביטחון ובבטחה בעולם שמתמקד יותר ויותר במכשירים ניידים.

מאמרים אחרונים

נגישות