מחפשים חממה טכנולוגית? רשות החדשנות מחפשת אתכם!

לחבר בין יזמים לבין כל מה שמסייע להם – זהו חלק חשוב מבין מטרותיה של הרשות לחדשנות. בין אם אלה חממות טכנולוגיות, מענקים כספיים, ייעוץ מקצועי או סיוע מסוגים חיוניים נוספים. מה היא רשות החדשנות? ומהו מסלול החממות הטכנולוגיות שהיא מציעה ליזמים? הכול ועוד, תקראו כעת בסקירה שלפניכם.

מסלול החממות – מסייע ותומך

חממות כשמן כן הן – כמו חממות לצמחים, רק שכאן מדובר בחברות הזנק. כלומר, זו היא סביבה שנועדה לתמוך ולסייע לצמיחה, בתנאים הטובים והמתאימים ביותר. במקרה זה, אלה "חממות טכנולוגיות" שנועדו לסייע ליזמים בתחילת דרכם. היוזמה עצמה, יכולה להיות רעיון של היזמים או דבר מה שפותח במסגרת אקדמית ומעוניינים להפוך למוצר מסחרי. אם אתם מתעניינים בכך, לחצו כאן לקריאת מידע נוסף באת הרשות לחדשנות. החממות הן סביבה משמעותית במיוחד, עבור יוזמות חדשנות שהן בסיכון גבוה. כמו כן, הדבר משמעותי מאוד גם עבור יוזמות בתחומים מורכבים וייחודיים. אלה מצבים, שבהם לא פשוט להתקדם מרעיון למוצר מסחרי מצליח. האתגרים הטכניים רבים, הידע לא תמיד קיים במלואו אצל היזמים, הטכנולוגיה והאמצעים לבדוק את הדברים לא תמיד ברשותם. בסך הכל, הסיכוי להצליח לבד באופן זה, עשוי להיות בינוני או נמוך או שהדבר ידרוש השקעה כספית שאין ליזמים. כאמור, מסלול החממות הטכנולוגיות של רשות החדשנות עשוי להיות הפתרון.

מי עומד מאחורי כל חממה?

מלבד הרשות עצמה שיזמה ומנהלת את הכל, כל חממה ספציפית מנוהלת בידי מי שקיבלו זיכיון לכך. אלה הם גופים מגוונים, כולל חברות מסחריות ומשקיעים שונים, גם מהארץ וגם מהעולם. הזיכיון שניתן הוא לתקופה של 8 שנים. כל המערך הזה, רשות החדשנות ומקבלי הזיכיון, מספקים "גב" חזק ביותר ליזמים. לא פחות חשוב – היזמים לא נדרשים להשקיע בכך כסף משל עצמם! רשות החדשנות עצמה, היא גוף ממשלתי וותיק ומוערך, אשר תפקידו לקדם חדשנות במדינה באופן יזום. הרשות מציעה אוסף כלי עזר, אשר חממות טכנולוגיות הן רק חלק ממנו, גם אם חלק בולט וחשוב במיוחד. נדגיש, שגם אם היוזמה שלכם איננה ממש "הייטק" קלאסי, היא בהחלט עשויה עדיין להתאים לקבלת תמיכה מהרשות.

 

 

מה עושים שם?

החממה היא סביבה שבה היזמים יוכלו לעשות "צעדים ראשונים" קריטיים, בצורה בטוחה ויציבה. זאת, כולל גיבוש ובדיקת מוצרים וכן הוכחת היתכנות טכנולוגית וביצוע פיילוטים. אלה הם ניסיונות מעשיים, שמאפשרים לבדוק האם ובאיזו מידה הרעיונות ישימים ומעשיים? ומה כרוך בהפיכתם למוצר ממשי מסחרי? לעתים ישנו מרחק רב, בין התכנונים התאורטיים למציאות. לכן, זהו היבט חשוב מאוד. החממות מספקות מעין מערך סיוע מקיף, בו מקבלים משרדים וסביבת עבודה בסיסית, ייעוץ מקצועי ברמה גבוהה, ייעוץ עסקי ואף חיבור לגורמים עסקיים שהם שותפים של החממה ולקוחות פוטנציאליים.

התמיכה הכספית, במבט מקרוב

התמיכה שהרשות מציעה במסגרת החממות האלה, מתבטאת בין השאר ב

  • מענק עד 85% מתקציב מאושר של עד 5 מיליון ש"ח – עבור הוכחת היתכנות, תיקוף טכנולוגי או העברת ידע ממוסד מחקר.
  • מענק עד 85% מתקציב מאושר של 2 מיליון ש"ח עד 5 מיליון ש"ח – לתקופת הפעילות הראשונה.
  • מענק 50%-85% מתקציב מאושר של 1 מיליון ש"ח עד 5 מיליון ש"ח – למטרת הגעה לאבן דרך מימונית, עבור תקופת פעילות שניה.

לסיכום

מסלול החממות הטכנולוגיות הוא כלי עזר מהחזקים ביותר שתוכלו למצוא עבור היוזמה שלכם. אם אתם יזמים מקומיים – עשו לעצמכם טובה והכירו את מסלול החממות ואת הרשות לחדשנות בכלל.

מאמרים אחרונים

נגישות