יש מצב שעדיין אין לכם? הכול על תעודת הזהות הביומטרית

תושבי בת ים עדיין לא החלפתם את תעודת הזהות הישנה שלכם בתעודת זהות ביומטרית? זהו הזמן להתקדם לתעודת הזהות החכמה! רוצים לדעת מהי, מה היתרונות שלה ומהי כוללת? במאמר תוכלו לקרוא את כל הפרטים עליה.

מהי תעודת זהות ביומטרית?

תעודת זהות חכמה שמכילה שבב דיגיטלי שעל פיו אפשר לזהות את האדם הנושא את התעודה לפי טביעת אצבע או תווי הפנים. איך בכלל מוציאים תעודה ביומטרית? הינה כל השלבים:

  • בתחילה, הפקיד יאשר את זהותכם באמצעות תשאול.
  • לאחר מכן, הוא יצלם אתכם במצלמה דיגיטלית, ויסרוק את טביעות אצבעותיכם.
  • בנוסף לאלה, תתבקשי למסור פרטים אישיים שעלולים להיות חסרים לפקיד.
  • לבסוף, תתבקשו לאשר את השמירה של טביעות האצבע במאגר הביומטרי באמצעות חתימה.

אתם יכולים למלא בקשה לתעודת זהות באתר של רשות ההגירה והאוכלוסין, הוצאת התעודה הביומטרית הראשונה היא ללא עלות.

בנוסף לכך, אם אתם חוששים, אתם יכולים לבקש להסיר את טביעות האצבעות שלכם מהמאגר הביומטרי, כך הן יישארו רק על התעודה ולא במאגר עצמו.

למה צריך תעודה ביומטרית?

לתעודת זהות ביומטרית קיימים כמה יתרונות. אחד מהיתרונות הוא שזו הדרך להיפטר מזיופי תעודות ומגנבות זהות. הזיופים האלה משמשים לפעילויות לא חוקיות, ועלולות לגרום לסיבוכים לאלה שזהותם נגנבה. יתרון נוסף של התעודה הביומטרית הוא שהנתונים הביומטריים הם ייחודים לכל אדם, וכך ניתן לזהות במי מדובר. הגודל שלה הוא עוד יתרון, התעודה מגיעה בגודל של כרטיס אשראי. בצורה זו, נוח להכניס אותה לכל ארנק או לכל מקום שבו כרטיס האשראי שלכם נכנס. בנוסף לכל אלה, התעודה מאפשרת לקבל שירותים ממשלתיים מקוונים על ידי הזדהות באמצעות התעודה.

מה היא כוללת?

תעודת הזהות הביומטרית היא כרטיס שעליו ישנם הפרטים האישיים המזהים שלכם ותמונה שלכם, ממש כמו בתעודת הזהות שהייתה בעבר. אך ישנם עוד שני מאפיינים שנוספו שלא היו בעבר, והם:

  • תמונה של תווי הפנים.
  • תמונות טביעות האצבעות של האצבעות ביד ימין וביד שמאל.

הפרטים הביומטריים האלה הם אלה שמאפשרים את הזיהוי החד משמעי של נושא התעודה. הפרטים האלה נשמרים רק במאגר הביומטרי, ולא במשרדי רשות ההגירה והאוכלוסין.

נקודה חשובה נוספת, כל אדם מעל גיל 16 חייב לשאת איתו תעודה מזהה בכל עת.

לסיכום

תעודת זהות היא אחד האמצעים להזדהות בפני הרשויות. עם התקדמות הטכנולוגיה, גם תחום הזיהוי התקדם, והיום ישנה תעודת זהות ביומטרית. היא נוחה וקומפקטית, כמו כרטיס אשראי, היא תייעל לכם מגוון שירותים ממשלתיים שתזדקקו להם, והיא גם הדרך להימנע מגנבות זהות. הוצאת התעודה הביומטרית היא דרך רשות ההגירה והאוכלוסין, והיא כוללת בתוכה תמונה של תווי הפנים, וכן, תמונות של שתי טביעות האצבע של האצבעות המורות שלכם מיד ימין ומיד שמאל.

מאמרים אחרונים

נגישות