הרפורמה המשפטית או בכלל מהפכה? כל מה שחשוב לדעת

הרפורמה המשפטית היא צמד המילים הכי מדובר בישראל בחודשים האחרונים. שר המשפטים יריב לוין הציע כמה חוקים (רפורמת לוין) שגרמו לרבבות אנשים לצאת אל הרחובות ולהפגין נגדם. אבל מהם החוקים האלה ולמה כל כך הרבה אנשים נגדם? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת:

חוקי יסוד בישראל

בישראל, כמו במדינות רבות אחרות, ישנם חוקי יסוד ששונים מהחוקים הרגילים. ההבדלים ביניהם הם במעמד, בצורה ובתוכן, והם מיועדים להיות חלק מהחוקה הישראלית, אם תהיה. החוקים מועברים בכנסת עם רוב של 61 חברי כנסת, והם נוגעים לחובות וזכויות האזרחים במדינה, היחסים בינן לבין הרשויות, להליכים בתוך הרשויות וביניהן. חוקי יסוד אלה עוזרים לרשות השופטת להעריך את מהלכי הרשות המחוקקת.

השינויים המהותיים ברפורמה המשפטית

מדינת ישראל היא מדינה יהודית דמוקרטית, והחלק הדמוקרטי בנוי משלוש רשויות נפרדות שעובדות במקביל. הרשות המחוקקת, כנסת ישראל, מציעה כמה שינויים שעלולים להפר את האיזון בין הרשויות ולהחליש את הרשות השופטת. הינה השינויים שהם מציעים:

פסקת ההתגברות

כיום, בג"צ פוסל מדי פעם חוקים או סעיפים שבמהלך משפט רוב השופטים קבעו שהם סותרים את אחד מחוקי היסוד במדינה. מהלך זה נועד לוודא שהחוקים שמעבירה הרשות המחוקקת באים בקנה אחד עם המהות של מדינת ישראל. הרפורמה המשפטית מציעה שאם בג"צ פוסל חוק כלשהו שעבר בכנסת, חברי הכנסת יכולים להתכנס שוב, להתגבר על הרשות השופטת ולהעביר את החוק שוב ברוב של 61 חברי כנסת – הקואליציה.

עילת הסבירות

בית המשפט בישראל דן ובוחן החלטות שמגיעות מגופי השלטון לעיתים רחוקות מאוד. אם השופטים בבית המשפט מחליטים שההחלטה שלהם לא סבירה או לא רלוונטית או שהיא הגיעה משיקולים זרים, הם יכולים לבטל אותה. בנוסף לכך, אם הם קובעים שההחלטה פוגעת בשוויון או שהיא מוטה, גם יבטלו. הרפורמה מציעה שעילת הסבירות לא רלוונטית, כי הרשות המחוקקת ופקידי השלטון מחליטים תמיד החלטות נכונות וסבירות.

מינוי יועצים משפטיים במשרדי הממשלה

יועצים משפטיים בממשלה נבחרים היום במכרזים תוך בחינת הכישורים והיכולות שלהם לתת עצות משפטיות. הבחירה נעשית כך כדי שהם לא יעברו בעצמם על חוקים ושלא יסכנו את הדמוקרטיה. יריב לוין מציע ברפורמה המשפטית, או רפורמת לוין, שהיועצים המשפטיים ייבחרו בתוך משרדי הממשלה. בדרך זו, הם לא חופשיים, ושרי הממשלה יכולים להחליף אותם בכל רגע נתון. מטבע הדברים, היועצים עלולים שלא לעמוד באופן עצמאי ומקצועי מול השר או החלטות מדיניות שלא אחידות עם החוק.

שינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים

בבחירת שופטים לבית המשפט העליון מכנסים ועדה עם שופטים, שרים, חברי כנסת ונציגים מלשכת עורכי הדין. כל אלה מוודאים שהשופטים הנבחרים מייצגים את כל העמדות ואת כל האינטרסים. המתווה החדש שהוצע ברפורמה משנה את הכוחות השווים שהיו בוועדה, ולכן מפר את האיזון שהיה בבחירת השופטים. החוק עדיין נדון בבית הנשיא, שהציע מתווה נגדי לבחירת השופטים, ושם דנים בו נציגים מהקואליציה ומהאופוזיציה כדי להגיע להסכמים.

לסיכום

הרפורמה המשפטית היא תהליך של שינוי שמנסה לחוקק הרשות המחוקקת על הרשות השופטת. השינויים האלה גורמים לאנשים רבים להתעניין ולהיות מעורבים בהחלטות ממשלתיות, גם אצל אנשים שלא התעניינו לפני כן. נכון לעכשיו, עדיין אין הסכמה על הרפורמה בכלל או על הפרטים בה.

מאמרים אחרונים

נגישות